A GoPro amerikai cég bejelentette az első saját drónját. A Karma – mert ez lett a neve – összecsukható és a drón irányítását egy beépített repülőszimulátorral tudjuk megtanulni. Ezt a Passenger mobilapplikációval tudjuk megtenni, ami azonban nem csak ezt tudja. A segítségével a drón-pilótához csatlakozhat még egy felhasználó, aki mint másodpilóta működhet közre. Így míg az egyik használó vezeti a drónt, a másik a felvételeket készíti el.
A GoPronak már nagyon jól jött egy újdonság, mert a cég negyedik negyedéves bevételei nem a tervek szerint alakultak. Az alkalmazottak hét százalékát is el kellett küldeniük és persze a részvények árfolyama is zuhanásba kezdett.
A cég nem idős, 2002-ben alapította Nick Woodman – a vállalkozásnak 2014-ig Woodman Labs Inc. volt a neve – és nagyfelbontású, emellett kicsi digitális videókamerákat gyárt. Ezek a kamerák nagyszerűek extrém sportok rögzítésére és könnyen felszerelhetők a sportfelszerelésre, akár kerékpárról, akár bukósisakról van szó.
Persze nem jött sem az ötlet, sem a siker azonnal. Woodman a diploma után Kaliforniában egy marketing céget alapított, ami gyorsan csődbe is ment. Ekkor még fiatalon, mindössze 26 évesen elindult világot látni. Elhatározta, hogy szörfözni fog és körbeutazza a földet. Az ausztrál és az indonéz partoknál jött a felismerés. Woodman szörfözés közben jött rá, hogy nagyszerű lenne, ha egy csuklóra erősített kamerával tudna felvételeket készíteni a barátairól. Így született meg az első GoPro, ami kifejezetten csuklókamera volt.
Persze pénze nem volt a megvalósításra, így először azt kellett szereznie. Balin vásárolt kagyló nyakláncokat árult a kaliforniai parton és az édesanyjától is kapott kezdőtőkét.
A prototípust ő építette össze. Az első 35 milliméteres és már vízálló gép 2004-ben készült el. A legelső nagy megrendelője pedig egy japán cég volt.
Később Woodman rájött, hogy az emberek szeretnék önmagukat is videózni, így összehozta az újabb generációs GoPro-t, ami már testre, felszerelési eszközökre is felerősíthető lett. Így a GoPro már szélsőséges körülmények között is használhatóvá vált, akár vízben is.