Ma már mindenki fényképez. Bár a fotózásra használt eszközét leginkább telefonálásra tervezték.
A fényképeket feltöltik valamilyen közösségi oldalra, ahol a barátok, ismerősök like-olják, melléírnak néhány pozitív kritikát. Ekkor elkezd gondolkozni, hogy miért is ne? Miért ne legyen fotós? Hiszen mások is azt mondják, hogy szuperül csinálja. És különben is, szabad élet, nem kell napi nyolc órában dolgozni, nincs főnök.
Ha téged is hasonló gondolatok foglalkoztatnak, néhány tanács a sikerhez.
Tanulj
Tehát a legelső és legfontosabb lépés, hogy tanulj. Nagyon sok mindent meg tudsz tanulni autodidakta módon is. Keress könyveket, újságokat, videókat. Kezdd el követni neves fotósok oldalait. Olvass blogokat. Ha még mindig lelkes vagy, és van pénzed is rá, keress egy fotós képzést. Nagyon jól nézz körül a kínálat között. Kérdezz meg ott már tanult embereket, hogy mi a tapasztalatuk az oktatás színvonaláról. Nagyon sokféle képzés közül választhatsz. Javaslom, amennyiben megteheted ne csak on-line képzést válassz. Ez az a terület, amikor nagyon fontos, hogy visszajelzést kapj a munkádról, hogy tudj kérdezni és a kérdéseidet egy szakember válaszolja meg. Szükséged van egy szigorú mentorra, aki őszinte veled és tapasztalt. Te magad nem tudod elfogultság nélkül megítélni a saját képeidet.
Kezdd alulról
Próbálj bekerülni egy fotós mellé. Igyekezz ellesni a trükköket, nézz be a kulisszák mögé. Nem lesz könnyű. Az elején még azt hiheted, hogy már sok mindent tudsz, aztán hirtelen, amint elkezded látni, hogyan dolgozik egy profi, úgy fogod érezni, hogy semmit nem tudsz. Tedd túl magad ezen és tanulj. Légy alázatos a tanulással és a munkával kapcsolatban, de ne tántorítson el semmi a célodtól.
Számolj
Lehetne ez az első pont is, de legkésőbb a fényképezés hivatalos szakmáddá történő változtatása előtt mindenképp számolj. A fényképezés eszközigényes szakma. Ha profi fotóssá akarsz válni, profi kiegészítőkre is van szükséged, melyek nem olcsók. A vállalkozásnak egyéb költségei is vannak, ezért a cégvezetést is meg kell tanulnod. Tanuld meg eladni magad és a képeidet is. Versenyképessé kell válnod és profitot termelned. Ne ijedj meg a kudarcoktól, visszautasításoktól.
Ha a cikk végére értél és még mindig megvan a lelkesedésed, kezdd el a tanulást!